Posted in Permakultuur

Kus on murdepunkt?

Geoff Lawton, üks maailma kõige pühendunumaid permakultuuri õpetajaid, räägib sellest, et permakultuur on meie kõigi lootus. Kui umbes 14% inimestest taipab seda, siis toimub ühiskonnas reaalne muutus jätkuloomingu poole. Permakultuur on teadus, kuid mitte ainult. Selle teaduse aluseks on eetika, mis tugineb kolmele põhisambale:

  1. Inimeste eest hoolitsemine
  2. Maa eest hoolitsemine
  3. Jagamine

Ilma eetiliste alustaladeta võib maailmas juhtuda palju seda, mis praegu juhtub. Suures plaanis on olemas vaid rahapartei. Järeldused võib igaüks ise teha. Kuid lahendused on olemas. Meie, inimesed olemegi lahendus. Võib olla, et meid kõiki on vaja selleks, et Maal ja ühtlasi meil endil paremaks läheks. Ja paremaks niimoodi, et loodus ei kannata ning kannatuses pole ka need, kes on meist kaugel ja kellest me midagi ei tea (ega taha teada). Igal juhul on Sul võimalus valida oma mõtteid, tegusid ja sihte. Üks valik on jätkulooming. Kuula ja vaata ise:

Murdepunkt on see hetk, kus raske mäest üles rühkimine muutub rõõmuga allamäge liikumiseks – kerguseks ja loomulikkuseks. Can’t wait to see that!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s