Kujundaja

Kui Sind huvitab permakultuuri disaini rakendamine ja soovid selles nõuandeid, abi või täielikku disaini, siis tasub pöörduda Avarmaa permakultuuri kujundaja poole:

IMG_5048
Marian Hiire

Juba väiksest saati olen soovinud saada kujundajaks/disaineriks ja kui pärast igasuguseid õppimisi olin saanud permakultuuri disaineriks, taipasin ühtäkki, see unistus ongi nüüd täitunud. Permakultuur ühendab minu jaoks nii paljusid iseensese tugevaid külgi ja huvisid, et sellega tegelemine teeb seest rõõmsaks ja maailma kõikvõimalikuks.

Läbisin permakultuuri disaini sertifikaadi (PDC) kursuse 2013. aastal maikuust-septembrini. Tegemist oli Geoff Lawtoni esimese online kursusega, mis oli täielik kordaminek nii osalejatele kui korraldajatele. Lisaks osalesin ka Earthworks’i (maastikutööde) kursusel, mis andis teadmisi suureskaalalistest parandustöödest, mis võimaldavad maastikku muuta külluslikuks ning toimivaks ökosüsteemiks. Sinna alla kuulub näiteks veesüsteemide (tiikide, tammide, lohmude, veereservuaaride) kujundamine ekskavaatorite, buldooserite ja teiste suurte masinate abil.

Mul on põnevus mustrite osas ning oma disainides kavatsen lisaks rakendada teadmisi raamatust “A Pattern Language” nii, et looming oleks võimalikult harmoonias inimeste ja loodusega.
Akadeemiliseks taustaks on mul Tartu Ülikooli ökoloogia bakalaureus, lisaks magistriõpingud okeanograafias, geograafias. Sinna juurde kogemused:

  • Mehhikos hobuste ja inimestega looduses elamine ning permakultuurist “haisu ninna saamine” (Semiluuto reisipäevik  leitav siit);
  • Kanada läänerannikul, Victorias (Vancouver Island) kogukonnaaias toimetamine;
  • Lõuna-Rootsi toidusalude vaatamine-uurimine, lisaks jutuajamisi nende loojate-hooldajatega (loe postitust Holma toidusalust siit);
  • Eestimaal lohmude loomine ja toidusaluga alustamine Avarmaa Permakultuuritalus (loe postitust sellest, kuidas meil lohmude rajamine käis siit);
  • biodünaamilise põllumajanduse artiklite tõlkimine ühistule Wiru Vili (ajakirjast Acres U.S.A), tehtud töid  ja muud põnevat materjali leiad siit;
  • põllumehe tütar olemine – maal üles kasvamine, teadmised viljakasvatusest, oma toidu kasvatamisest;
  • pidev enesetäiendamine ja inglisekeelse kirjanduse lugemine.

Võta huvi korral ühendust marian @ permakultuur.ee ning kirjuta sellest, millised on Sinu unistused-mõtted-plaanid. Siis vaatame edasi.

Kujundamiseni!